0,00
Müük +372 5199 9799 Varuosad +372 564 4204 Tallinna hooldus +372 5665 7255 Tartu müük +372 5199 9304 Tartu hooldus +372 5199 9034
Oleme avatud: E-R 10-18
L-P suletud
Tallinn: +372 5199 9799 Tartu: +372 5199 9304
0,00 €
Broneeri teenindus

Kuidas elektritõukerattaga ohutult liigelda

Elektrilise tõukerattaga on lubatud sõita jalgrattaradadel. Kõnniteel jalakäijate läheduses tuleks kiirust vähendada, olla tähelepanelik ja liikuda jalakäija kiirusega. Liikluses jälgi liiklusmärke, ole ettevaatlik teeservade, kanalisatsiooniluukide ja värskelt värvitud teemärgistega (eriti vihmaga on need libedad) ning kanna kiivrit! Kui pargid, lukusta oma tõukeratas.

Peamised reeglid, millest lähtuda elektritõukerattaga liiklemisel

  • Elektritõukeratas (kergliikur) on seaduse silmis sõiduk. See tähendab, et elektritõukerattaga sõitjale laienevad ka kõik muud üldised sõidukijuhile kehtestatud nõuded, näiteks joobes juhtimise keeld.
  • Sõidukiliik "kergliikur" hõlmab endas ühe inimese vedamiseks mõeldud elektri jõul liikuvat, istekohata sõidukit, mille mootori suurim võimsus ei ületa 1kW ja valmistaja poolt lubatud kiirus ei ületa 25 km/h.
  • Kergliikuril peab olema töökorras pidur või pidurdamist võimaldav süsteem, signaalkell, ees valge ja taga punane ja külgedel kollane või valge helkur või tuli.
  • Kui kergliikurile pole selle ehituslikke iseärasusi arvestades võimalik paigaldada nõutud tulesid, peab kergliikuri juht pimedal ajal või halva nähtavuse korral jalgteel, kõnniteel, jalgrattatee ning jalgratta- ja jalgteel liikudes kasutama valgusallikat. Sõiduteel liikumine on ilma nõutud tuledeta keelatud.
  • 10-15 aastased kergliikuri juhid peavad omama jalgratta juhtimisõigust ja samuti kehtib alla 16 aastastele kiivri kandmise kohustust.
  • Jalakäijatest tuleb ohutult ja nendega sarnasel kiirusel mööduda.Tasub meeles pidada, et võimalike õnnetuste puhul jalakäija ja elektritõuekartta vahel, on alati süüdlane elektritõuekeratta juht. Samuti tuleb sõidutee ületada jalakäija tavakiirusega. 

Olenemata sellest, kas oled jalakäija, jalgrattur või sõidukijuht, märka alati enda ümber toimuvat ja ole valmis teed andma ka siis, kui sul on tegelikult eesõigus. Ohutut liiklemist!

Vaata tooteid

Kaup kätte 3 päevaga!

Kui toode on laos, siis garanteerime Sulle, et saad kauba kätte kuni 3 tööpäevaga.

Tagastamisõigus 14 päeva!

Kui Sul tekib pretensioone e-poest ostetud kaubaga, on Sul õigus kaup tagastada 14 päeva jooksul.

Maksa turvaliselt!

Swedbank SEB COOP LHV Luminor Citadele Inbank LHV järelmaks ESTO järelmaks Svea ostukonto Finecon Täisteenusliising

Professionaalsus aastast 1998

Velt Motocenter on suurte kogemustega mototehnika ettevõtte. Me hooldame ja remondime mototehnikat, rollereid ning ATV-d. Meie hooldepunktid asuvad Tallinna, Tartu esindustes ja Pärnu-Jaagupis. Meid tuntakse eeskätt kvaliteetse teenuse poolest. Meie kliendibaas on suur ja püsiv. Teenusena pakume tehnika hooldust, mootorite remonti, liiklusõnnetuste kahjude hindamisi, taastamisi. Samuti rehvivahetustöid ja tasakaalustamist.

Edasi

Hea klient!

Sind suunatakse meie Soojuskiirgur.ee kodulehele.

Tallinn, Laki 16 Tartu, Turu tn 47/2