0,00
Müük +372 5199 9799 Varuosad +372 564 4204 Tallinna hooldus +372 5665 7255 Tartu müük +372 5199 9304 Tartu hooldus +372 5199 9034
Oleme avatud: E-R 10-18
L-P suletud
Tallinn: +372 5199 9799 Tartu: +372 5199 9304
0,00 €
Broneeri teenindus

Kuidas valida sobivat elektritõukeratast 

Tõukeratta valikul tuleb eelkõige kaardistada oma vajadused. Kas ratast on vaja pigem nö „viimase miili“ rattana, kus tuleb liikuda mitmete erinevate transpordivahendite vahel või on vaja hoopis liikumisvahendit, mis on suuteline liikuma iseseisvalt võimalikult kaugele. 

Sellest lähtuvalt tuleb ratta valikul pöörata tähelepanu järgmistele parameetritele:  

 • Elektritõukeratta mootori võimsus ja akumaht. Kui 30-40 kilomeetrise sõiduulatusega rataste mootori võimsus ulatub 450W ja aku mahutavus 624 vatt-tunnini (Wh), siis näiteks 110 kilomeetrise sõiduulatusega ratta aku võimsus on juba kordades suurem. See omakorda aga väljendub nii ratta kaalus kui ka suuruses. Seega, nagu pole olemas lahendusi, mis sobivad kõikidele probleemidele, nii tuleb ka elektriratta valik eelnevalt põhjalikult läbi mõelda. Akude amperaaž on samuti oluline. Mida suurem on Ampri number, pikem on sõiduulatus ühe laadmisega.
 • Sõidumugavus. Vaadake, kas tõukeratas on täis- või õhkrehvidega. Pealtnäha pisiasi, mis võib oluliselt mõjutada sõidumugavust just ebatasasel pinnasel. Täisrehv sobib rohkem linnas liikumiseks nö viimase kilomeetri sõitmiseks ja õhkrehviga on mugavam sõita juba pikemaid lõike, ka konarlikul pinnasel ja maastikul. Õhkrehv ei kanna vibratsiooni juhtrauda ja sealt edasi kätte.
 • Mitte vähem oluline ei ole ka kliierns ehk raami põhja kõrgus maast. Inokimi disainimisel on juba mõeldiud sellele, et sõites saaks turvaliselt ületada teeservi, kõnniteeservi, samuti lamavaid „politseinike“. Isegi linnapildid esinevaid madalaid astmelisi treppe on võimalik ületada. Eriti võimekad on Inokim lipulaevad Ox ja OxO, mis on amortidega mudelid ja keskosa maast piisavalt kõrge.
 • Pidurite osas tasub usaldada tootja poolt disainitud pidurite lahendust. Mõnedel mudelitel on trummelpidurid, nagu näiteks Light2. Kuna see mudel on ka ise kaalult kerge, siis piisab turvaliseks sõiduks täiesti ka trummelpiduritest. Trummelpiduritega mudelid säästavad teie raha, nende kestus on pikk ja piduriklotside vahetusele ei pea mõtlema pikka aega. Samas on Ox ja OxO mudelitel juba ketaspidurid, mis on tundlikumad ja tõhusad suurema kiiruse maha pidurdamisel. Ilmtingimata ei ole vaja eelistada ainult ketaspiduritega mudeleid. Pidurklotside kulumine on 20% kiirem, kui trummelpidurtega mudelitel.
 • Ratta kaal ja suurus kokkupanduna. Kui teil on vaja ratast, mida tuleb aeg-ajalt kokku panna ning sellega bussi või rongi minna, siis tasub tähelepanu pöörata elektritõukeratta kaalule. Siinkohal on soovitav kaaluda Mini2 või Light2 mudeli soetamisele. 

Volitatud ametlikud müüjad

Tutvu INOKIM tootevalikuga

Mõned argumendid, ootused, millele elektritõukeratast soetades mõelda.
Esita endale küsimused ja sea kriteeriumid.

 • Mitu kilomeetrit on sinu vajadus, et tõukeratas ühe laadmisega sõidaks? Kas päevane distants on kokku 20km/30km/40km/50km või 100km?
 • Kus ma sõidan? Siledal asfaldil, kruusateel, metsateel, raskemini läbitaval liivasel või porisel metsalõigul? Kas on äärekivisid, takistusi?
 • Kas ma soovin tõukeratast alla 14 aastasele lapsele või täiskavanule?
 • Kas tõukeratast on vaja tassida kõrgemale korrusele, kokku pakituna kaasa võtta rongi, reisijate salongi?
 • Kas tõuks peaks mahtuma minu sedaan auto pagasiruumi, et see kaasa võtta puhkusele, et siis koos kaaslasega ringi liikuda mõnes linnakeses? Kas minu auto pagasiruumi peaks mahtuma kaks tõukeratast?
 • Kas minu tõuks peaks mahtuma paati, et see liialt ruumi ei võtaks?
 • Kas ma soovin, et saan muretult ka vihmaga sõita?
 • Kas ma soovin, et saaksin oma tõukerattaga sõita ka +0 °C temperatuuriga?
 • Kas ma soovin, et mul oleks mõnus sõita, mugav, pehme või pigem ei oma see tähtsust? Kas ma lepin sellega, et kõik tee konarused ja vibratsioon tuleb mulle läbi lenksu  kätesse? Kas see ei häiri mind?
 • Või ma lepin, et minu tõuks on võimeline läbima pikema distantsi, aga on raskem tänu võimsale akule? Raskem tassida korrushoones
 • Või ma ei pea nende tingimustega arvestama ja ma ma soovin parimat võimsamat, pikema distantsiga tõuksi? 
 • Kas ma soovin, et tõuksi kiirus on 25km/h, 35km/h või lausa 60km/h?
 • Kas ma olen nõus leppima natuke suuremate hoolduskuludega pidurklotside arvelt, samas saades nautida tõeliselt häid pidureid? See tagab liiklemisel minu turvalisuse.
 • Kas mul on teekonnal ees tõuse? Kas ma soovin neid läbida sõites või käekõrval lükates?
 • Kas ma soovin vastupidavat, tugeva konstruktsiooniga tõukeratast, mis säästab aega ja raha või ei oma see tähtsust? Kaua tõukeratas kestab ja palju sellega probleeme on tulevikus?
 • Kas ma nõustun, et elektritõukerattaga sõitmine võib olla ohtlik ja ma soovin kasutada moodsat kiivrit, et olla lihtsalt cool?

Kaup kätte 3 päevaga!

Kui toode on laos, siis garanteerime Sulle, et saad kauba kätte kuni 3 tööpäevaga.

Tagastamisõigus 14 päeva!

Kui Sul tekib pretensioone e-poest ostetud kaubaga, on Sul õigus kaup tagastada 14 päeva jooksul.

Maksa turvaliselt!

Swedbank SEB COOP LHV Luminor Citadele Inbank LHV järelmaks ESTO järelmaks Svea ostukonto Finecon Täisteenusliising

Professionaalsus aastast 1998

Velt Motocenter on suurte kogemustega mototehnika ettevõtte. Me hooldame ja remondime mototehnikat, rollereid ning ATV-d. Meie hooldepunktid asuvad Tallinna, Tartu esindustes ja Pärnu-Jaagupis. Meid tuntakse eeskätt kvaliteetse teenuse poolest. Meie kliendibaas on suur ja püsiv. Teenusena pakume tehnika hooldust, mootorite remonti, liiklusõnnetuste kahjude hindamisi, taastamisi. Samuti rehvivahetustöid ja tasakaalustamist.

Edasi

Hea klient!

Sind suunatakse meie Soojuskiirgur.ee kodulehele.

Tallinn, Laki 16 Tartu, Turu tn 47/2