0,00
Müük +372 5199 9799 Varuosad +372 5656 6665 Tallinna hooldus +372 5665 7255 Tartu müük/hooldus +372 5199 9304
Oleme avatud: E-R 10-18
L-P suletud
Tallinn: +372 5199 9799 Tartu: +372 5199 9304
0,00 €
Broneeri teenindus

Kuidas valida sobivat elektritõukeratast 

Tõukeratta valikul tuleb eelkõige kaardistada oma vajadused. Kas ratast on vaja pigem nö „viimase miili“ rattana, kus tuleb liikuda mitmete erinevate transpordivahendite vahel või on vaja hoopis liikumisvahendit, mis on suuteline liikuma iseseisvalt võimalikult kaugele. 

Sellest lähtuvalt tuleb ratta valikul pöörata tähelepanu järgmistele parameetritele:  

  • Elektritõukeratta mootori võimsus ja akumaht. Kui 30-40 kilomeetrise sõiduulatusega rataste mootori võimsus ulatub 450W ja aku mahutavus 624 vatt-tunnini (Wh), siis näiteks 110 kilomeetrise sõiduulatusega ratta aku võimsus on juba kordades suurem. See omakorda aga väljendub nii ratta kaalus kui ka suuruses. Seega, nagu pole olemas lahendusi, mis sobivad kõikidele probleemidele, nii tuleb ka elektriratta valik eelnevalt põhjalikult läbi mõelda. Akude amperaaž on samuti oluline. Mida suurem on Ampri number, pikem on sõiduulatus ühe laadmisega.
  • Sõidumugavus. Vaadake, kas tõukeratas on täis- või õhkrehvidega. Pealtnäha pisiasi, mis võib oluliselt mõjutada sõidumugavust just ebatasasel pinnasel. Täisrehv sobib rohkem linnas liikumiseks nö viimase kilomeetri sõitmiseks ja õhkrehviga on mugavam sõita juba pikemaid lõike, ka konarlikul pinnasel ja maastikul. Õhkrehv ei kanna vibratsiooni juhtrauda ja sealt edasi kätte.
  • Mitte vähem oluline ei ole ka kliierns ehk raami põhja kõrgus maast. Inokimi disainimisel on juba mõeldiud sellele, et sõites saaks turvaliselt ületada teeservi, kõnniteeservi, samuti lamavaid „politseinike“. Isegi linnapildid esinevaid madalaid astmelisi treppe on võimalik ületada. Eriti võimekad on Inokim lipulaevad Ox ja OxO, mis on amortidega mudelid ja keskosa maast piisavalt kõrge.
  • Pidurite osas tasub usaldada tootja poolt disainitud pidurite lahendust. Mõnedel mudelitel on trummelpidurid, nagu näiteks Light2. Kuna see mudel on ka ise kaalult kerge, siis piisab turvaliseks sõiduks täiesti ka trummelpiduritest. Trummelpiduritega mudelid säästavad teie raha, nende kestus on pikk ja piduriklotside vahetusele ei pea mõtlema pikka aega. Samas on Ox ja OxO mudelitel juba ketaspidurid, mis on tundlikumad ja tõhusad suurema kiiruse maha pidurdamisel. Ilmtingimata ei ole vaja eelistada ainult ketaspiduritega mudeleid. Pidurklotside kulumine on 20% kiirem, kui trummelpidurtega mudelitel.
  • Ratta kaal ja suurus kokkupanduna. Kui teil on vaja ratast, mida tuleb aeg-ajalt kokku panna ning sellega bussi või rongi minna, siis tasub tähelepanu pöörata elektritõukeratta kaalule. Siinkohal on soovitav kaaluda Mini2 või Light2 mudeli soetamisele. 

Kaup kätte 3 päevaga!

Kui toode on laos, siis garanteerime Sulle, et saad kauba kätte kuni 3 tööpäevaga.

Tagastamisõigus 14 päeva!

Kui Sul tekib pretensioone e-poest ostetud kaubaga, on Sul õigus kaup tagastada 14 päeva jooksul.

Maksa turvaliselt!

Swedbank SEB COOP LHV Luminor Mastercard Visa Pocopay Svea ostukonto ESTO järelmaks Liisi

Professionaalsus aastast 1998

Velt Motocenter on suurte kogemustega mototehnika ettevõtte. Me hooldame ja remondime mototehnikat, rollereid ning ATV-d. Meie hooldepunktid asuvad Tallinna, Tartu esindustes ja Pärnu-Jaagupis. Meid tuntakse eeskätt kvaliteetse teenuse poolest. Meie kliendibaas on suur ja püsiv. Teenusena pakume tehnika hooldust, mootorite remonti, liiklusõnnetuste kahjude hindamisi, taastamisi. Samuti rehvivahetus töid ja tasakaalustamist.

Hea klient!

Sind suunatakse meie Soojuskiirgur.ee kodulehele.

Tallinn, Laki 16 Tartu, Turu tn 41A