Mootorratturite motokoolitus. Tagasi

Mootorratturite sõidukoolitus.

Tutvustav video: http://goo.gl/sEiCX5

Koolituse graafik:

Rapla: 24.07, kell 15-20 (grupp täis); 26.07, kell 15-20 (grupp täis); 

2018 hooajal korraldan taas mõned sõidukoolitused. Nagu varasematel aastatel, kohtume Rapla kardirajal. Koolituse algusaeg on tavaliselt 15:00. Koolituse kestvus 5h. Vali sobiv kuupäev ja tee päring vabale kohale e-mailile: hanno@veltmotocenter.ee

Üldisemalt tutvustus. Minu pakutav sõidukoolitus sobib algajale sõitjale ja kogenud tänavakallutajale, aga ka harrastusringrajasõitjale. Koolitusele võtan korraga 8 osalejat, nii olen Sinu päralt pea kogu koolituse aja. Seega, ei sega minu tööd korraga eritasemetega sõitjate juhendamine. 

Palju on küsitud, kas annan välja autokoolide tunnistuse? Ei anna, pigem õpite minu juhendamisel tsiklit erinevates olukordades valdama ja olukorra peremeheks jääma. Õpetan teid mootorrattaga sõitma, mitte liiklema. Koolitusel esitan teooriaosa, mis hõlmab tsikli hooldamisega seonduvat, korralike rehvide tähtsus, sõiduvarustuse vajalikkus ning kuidas varustust osta. Mida ostmisel jälgida. Samuti tsikli seadistamisega seotud juhised, tehnilised nõuanded, soovitused. Lõpuks jõuame sõiduasendite juurde ning kuidas erinevates olukordades (pidurdamisel, kiirendamisel, vihmaga sõites) keha tsikli suhtes hoida ja olukorra peremeheks jääda. Seejärel arutame vabas vestlusringis Sinu liiklusolukordi ja analüüsime. Pärast seda lähem rajale sõitma, harjutama. Ees ootavad mitmed sõiduharjutused koos lühikeste vahepeatustega, et jooksvalt nõu ja soovitusi anda. Rajal on meil erinevaid slaalomraja (moodustub torbikutega) harjutusi, pidurdusharjutus ja põige. 3-4 tunniga õpite märkimisväärselt teistmoodi mootorrattal istuma ja tsikliga sõitu nautima. Luban seda. Joogivesi on minu poolt!!!


Koolituse maksumus.
Koolituse kestvus on 5h. Esialgu sellest piisab, kolmandal tunnil mängib rolli juba Sinu füüsiline vorm ja vastuvõtlikus suurele info tulvale. Rapla rajal koolitus maksab koos raja kasutamisega 60eur/sõitja. Vajalik on eelregistreerimine e-maili teel. Kinnituse saamisel palun tasuda enne koolitusele tulemist ülekandega minu a/a koolituse maksumuse eest, mis tagab koha koolitusel. Hanno Velt a/a: EE252200221016848404 (selgitusse nimi ja koolituse kuupäev) NB! kui vihma sajab, helistan üle ja lükkame koolituse edasi või kannan raha tagasi.


Koolitaja
. Kes ma olen?

Hanno Velt. Olen motospordiga tegelenud lapsest saati, ringrajasõiduga alustasin 1997 aastal. Olen mitmeid kordi võitnud Eesti-, Balti meistritiitleid, Kalevi Suursõitude võite, mitmeid kehtivaid rajarekordeid.

Kui Sind eelkirjutatu köitis, siis registreeru koolitusele e-maili teel: e-mail: hanno@veltmotocenter.ee;

Info tel: 56 488 805 Hanno;

Märkused!

    * Osalemiseks on vajalik omada turvavarustust / sõiduvarustust ja tehniliselt korras tsiklit.
    * Sobib osaleda bike, naked, enduro, matkaratastega, custom ja cruiseritega;
    * Ei ole soovitav osaleda liialt kandiliseks sõidetud rehvidega;
    * Vihmaga koolitust ei toimu, selleks vajan Sinu telefoni numbrit, et operatiivselt informeerida;
    * Koolituse eest on võimalik tasuda ettemaksuna ülekandega, rajakasutuse eest kohapeal. Küsida maili teel pangarekvisiite;
    * Kingitus. "Koolitust" saad sõbrale kinkida sünnipäevaks. Ma kirjutan kutse ja allkirjastame isiklikult.

 

Osalejate kommentaarid:

Tere Hanno,

Tänud veel kord väga hariva õhtu eest. Kahjuks kuna alustasin alles sellel aastal aktiivsema sõiduga aga läbitud kilomeetreid on juba ~4000, siis enese distsiplineerimine ja ümber harjutamine võtab veel oma aja, samas tegelen sellega alateadlikult nüüd liikluses iga päev.

Kuna kiirus ringrajal ei ole minu eesmärk, siis millise grupiga oleks minul mõttekam liituda? Ma ise tegelikult liituksin isegi mõlemaga kui ka sina sama arvamust oled,  ega ringi ilm tingimata peagi kiiresti läbima, minu jaoks tähtis on pigem tähtis õigete sõiduvõtete kinnistamine.  

Tervitades,

Heiki

Yamaha Bulldog

 

tere Hanno,

Ma tõesti tahan õppida hästi sõitma, tunnetama ja valitsema ratast igas olukorras ja kõikides tingimustes.

Kui rääkida aga tõsiselt, siis tean, et ega ma ikka midagi veel oska. Kurviraadiused kipuvad olema valed, st sisenen liga vara ja pean kurvis olles seega korrigeerima trajektoore. Kurvipidurdused võiks olla palju paremad. Väljakiirendamistest ja gaasikäsitlusest ma parem ei räägigi... Ohh – on veel nii palju nüansse, millest ma ei tea mitte midagi ega oska isegi küsida. Tervitades ja veelkord eilse koolituse eest tänades,

 Aivar